SCHNEIDER ELECTRIC LC1D12E7
SCHNEIDER ELECTRIC LC1D12E7
Description of Schneider Electric LC1D12E7 Contactor
  • Type: Three-phase Contactor
  • Capacity: 12 A to 440 V AC
  • Magnet Coil Voltage: 690 V AC