SCHNEIDER ELECTRIC C16N3MA150
SCHNEIDER ELECTRIC C16N3MA150
Description of C16N3MA150 Schneider Electric
Technical Features
  • Type: Modular Circuit Breaker (MCB)
  • Nominal Load: 16 A
  • Operating Voltage: 230 VAC / 415 VAC
  • Protection Type: Thermal-Magnetic
  • Auxiliary Contacts: Present (C16N3MA150)
  • Nominal Current: 150 A