PIZZATO CS AR-08V024
PIZZATO CS AR-08V024
Description of the PIZZATO CS AR-08V024 Safety Relay
Technical Features
  • Type of Relay: Safety Relay
  • Input Voltage: 24VDC
  • Catalog Category: CAT4
  • Contact Number: 2NO (Two NO contacts)
  • Mounting Type: Module
  • Input Power: 8VDC
  • Current Rating: 1A